MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası

“Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen.”
Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası

Köyceğiz Yunus Emre Ortaokulu,  04-10 Mayıs “Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası” etkinlikleri kapsamında, 07 Mayıs 2015 Perşembe günü “Gönüller Bir Olsun” adlı etkinlikle, Anadolu’da Türkçe şiirinin öncüsü olan mutasavvıf, filozof ve halk şairi Yunus Emre’yi anmıştır.

             Kavganın değil barışın, kötülüğün değil iyiliğin, ayrımcılığın değil birliğin, hasedin değil hoşgörünün kaynağını insanın özünde bulan ve medeniyetimizin evrensel sesi olan Yunus Emre’yi Köyceğiz halkına ve sevgili öğrencilerimize tanıtan program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından Okul Müdürü M. Ali Coşkun’un açış konuşmasıyla başlamıştır. 6/A sınıfı öğrencisi Tutku Ateş’in Yunus Emre’nin hayatı ile ilgili bilgi vermesi, Yunus Emre Ortaokulu’ndan uzun yıllar önce mezun olan Talia Demirci’nin konuşması, anasınıfı öğrencilerinin şiir ve gösterileri, 5/A sınıfı öğrencilerinden Fatmanur Bilgiç’in ”Her Şey Sende Gizli” adlı şiiri, 7/B sınıfı öğrencilerinden Caner Ulaş Duran’ın “Bana Seni Gerek Seni” adlı şiiri, 6/A sınıfı öğrencilerinden Pınar Kazık’ın “ Etme” adlı şiiri, “hoşgörü ve insan sevgisi” temalı oratoryo, öğrencilerin korosu ile devam eden programda ney dinletisi ve semazenlerin gösterileri ise programa ayrı bir renk katmış;  izleyenleri âdeta büyülemiştir.

              Yunus Emre Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu “Gönüller Bir Olsun” adlı etkinlik kapsamında yapılan liseler arası kompozisyon, ortaokullar arası şiir ve ilkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Köyceğiz Millî Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ, Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Cem takdim etmişlerdir.

Dereceye giren öğrenciler ise ;

Liseler arası kompozisyon yarışmasında 1. olan öğrenci, Şehit Seyhan Yılmaz Meslekî Teknik Anadolu Lisesi’nden Mine Uysal,

Liseler arası kompozisyon yarışmasında 2. olan öğrenci, Anadolu Lisesi’nden Sefa Kılınç,

Liseler arası kompozisyon yarışmasında 3. olan öğrenci, Anadolu Lisesi’nden Tuğçenur Acar,

Ortaokullar arası şiir yarışmasında 1. olan öğrenci, Beyobası Yusuf Niyazi Pirci Ortaokulu’ndan Dilek Kaplan,

Ortaokullar arası şiir yarışmasında 2. olan öğrenci, Yunus Emre Ortaokulu’ndan Pınar Kazık,

Ortaokullar arası şiir yarışmasında 3. olan öğrenci, İmam Hatip Ortaokulu’ndan Zeynep Zuhal Keskin,

İlkokullar arası resim yarışmasında 1. olan öğrenci, Hamitköy Nusret Akbaş İlkokulu’ndan Asiye Acar’dır.

     Ayrıca, etkinlik kapsamında keşkek ve aşure de dağıtılmıştır.Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinliklerinde görev alan-başta Türkçe öğretmenleri Nuray Karaman, Özcan Sağdıç, Aslı İrfan olmak üzere tüm Yunus Emre Ortaokulu ailesine teşekkür ederiz.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sbYunus Emre Kültür ve Sanat Haftası 2015sb 

 

 

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.