MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yayla Yollarından Yürüyüp Gelir"

"Yayla Yollarından Yürüyüp Gelir"

    Köyceğiz Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından; "Köyceğiz İçin 2 Projesi" kapsamında hazırlanan “Yayla Yollarından Yürüyüp Gelir” isimli video tanıtım toplantısı Köyceğiz Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Köyceğiz Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ, Şube Müdürleri Gönül Fırat, Ali Toprak,okul müdürleri,Ar-Ge Birimi ve öğrenciler katıldılar. Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ;"videonun hazırlanmasında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İlçemizin ve etrafındaki kültürel oluşuma kayıtsız kalamazdık. Bu bağlamda sanal ortamada veya sosyal medyada da tanıtımın olması elzemdir." dediyerek projenin önemine vurgu yaptı.
    Ar-Ge Biriminiden aldığımız bilgiye göre projenin amacı;
   Kültürel hafızamızda önemli bir yere sahip olan yöresel ezgilerimizi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizden oluşan bir ekibin hazırladığı kliple sosyal medyada paylaşarak toplumun ve özellikle öğrencilerimizin ilgisini çekmek amaçlanmıştır.
   Daha önce hazırladığımız Köyceğiz için (Şu Köyceğiz Yolları) klibi sosyal medyada 750 binden fazla tıklamaya ulaşmış yerel ve ulusal basında büyük ilgi çekmiş olması; ilçe tanıtımında yaptığı etki, sanal ortam ve toplumdan bize gelen geri dönütlerde yeni klip beklentisi bizde Köyceğiz için 2 projesini hazırlama gereği kanaati oluşturdu.
   Köyceğiz için projesindeki Şu Köyceğiz Yolları parçası popüler kültür tarafından çok harcanmamış olması öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekibin amatör ruhla fakat istekli tavırları klibin başarısında en önemli faktörlerdendi. Köyceğiz için 2 projesi için seçtiğimiz parça ise ilk klipteki gibi popüler kültür tarafından çok kullanılmayan “Yayla Yollarından Yürüyüp Gelir” parçasıdır. Teke Yöresi’ne ait olan parça Teke Yöresi’nin başlangıcı sayılan Köyceğiz için önemli bir kültürel temadır.
  Köyceğiz için 2 projesinde birinci amacımız ilçe tanıtımı değildir. Biz burada bölgedeki ozanlarımızla öğrencilerimizi buluşturup  gelecek nesillere sanal ortam üzerinden kültürel değerlerimizi aktarmak gelenek ve göreneklerimizi tanıtmak milli değerlerini özümsetmek ve bunu yaparken sanat, teknolojiyi ve sosyal medyayı kullanmayı amaçladık. 

24-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-2016 

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.