MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla İl Öğrenci Meclisi Başkanı Köyceğiz Fen Lisesi’n den

    Muğla İl Öğrenci Meclisi Başkanı Köyceğiz Fen Lisesi’n den Muğla’da ki öğrencileri Köyceğiz Fen Lisesi Öğrencisi Burcu APAYDIN Temsil Edecek.
Muğla İl Öğrenci Meclisi Başkanı Köyceğiz Fen Lisesi’n den

          Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında 01/12/2014 tarihinde İlimiz Menteşe İlçesi 75. Yıl Ortaokulu Salonunda ilçe temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen seçimin galibi Köyceğiz Fen Lisesi öğrencisi Burcu APAYDIN oldu. Menteşe, Marmaris, Milas ve Fethiye ilçe temsilcileri ile birlikte il başkanlığı için yarışan ve geçerli olan 34 oyun 13’ ünü alarak en yakın rakibinin 5 oy önünde seçimi kazanan Apaydın, 81 ilden İl Öğrenci Meclis Başkanlarının katılacağı Türkiye Öğrenci Meclisi özel birleşiminde Muğla’yı temsil edecek.

          İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ da beraberinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Gönül FIRAT ve Ali TOPRAK ile birlikte Fen Lisesi’ni ziyaret ederek İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen öğrenci Burcu APAYDIN´ı başarısından dolayı kutlayarak ödüllendirdi. Karabağ, İlimizdeki 146.000 öğrencinin temsilcisinin ilçemizden çıkmasının sevindirici olduğunu belirterek bu başarının kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Karabağ, artık hem Başkanımızın hem de bizlerin sorumluluğu arttı. İlimizi temsil etme noktasında her türlü katkıyı vermeye hazırız dedi.

         Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi,  öğrencilerde seçme ve seçilme kültürünün yerleşmesini, katılım ve hoşgörü anlayışını da içerecek şekilde işlevsel demokrasi bilincinin oluşturulmasını, öğrencilerin kendi sorunlarını kendi bakış açılarıyla ele almalarını sağlamayı ve demokrasi kültürünü toplumun her kesimine yaymayı amaçlamaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 13 Ocak 2004 tarihinde imzalanan protokolle hayata geçirilen proje kapsamında, Okul Öğrenci Meclisi, İl Öğrenci Meclisi ve Türkiye Öğrenci Meclisinden oluşan üç düzeyli bir yapı söz konusudur.

 

İl Öğrenci Meclisi Başkanıİl Öğrenci Meclisi Başkanıİl Öğrenci Meclisi Başkanı

İl Öğrenci Meclisi Başkanıİl Öğrenci Meclisi Başkanıİl Öğrenci Meclisi Başkanı

İl Öğrenci Meclisi Başkanıİl Öğrenci Meclisi Başkanı

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.