MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ´ın 2018-2019 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ´ın 2018-2019 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Günümüz dünyasında ülkeler; bilgi ve teknoloji toplumu olma ve birbirlerine üstünlük sağlama yolunda çok hızlı bir yarış ve değişim yaşamaktadırlar. Kalkınmış ve modern ülkeler, eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadır.

Bütün bunlara paralel olarak Bakanlığımız da; çağdaşlık, akılcılık ve bilimsellik anlayışı doğrultusunda eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitimin niteliğini arttırmak için çaba sarf etmektedir.

Buradaki amaç; bireylere bilgi aktarmak, bilgi yüklemek yerine, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi çok iyi kullanabilen, dinamik, özgüveni gelişmiş, soran sorgulayan, kendini ifade edebilen, sağlıklı bir nesil yetiştirmektir.

Artık; Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; sadece alan, kullanan veya konulan kurallara uyan bir ülke yerine, üreten ve satan, kural koyan, en gelişmiş ülkeler arasında yer alan bir  ülke olma hedefimiz vardır.

Bu hedefe ulaşma yolunda; eğitim sistemimizde köklü değişikliklere gidilmektedir. Bu süreçte; Bakanlığımızın eğitim-öğretim çalışmalarının en önemli hedefi; öğrenciyi mutlu kılmak, onu yaşayacağı çağın gerektireceği bilgi, beceri ve değerlerini kazandırmaktır.

 

 Burada biz eğitim ailesine büyük sorumluluklar düşmekte olup, bizim en büyük desteğimiz ve güç kaynağımız, milletimizin bizlere duyduğu güven ve verdikleri destek olacaktır. Bu eğitim öğretim yılında 2023 hedeflerimize ulaşmak için Köyceğiz eğitim ailesi olarak hep birlikte azimle çalışacağız. 

 

 

Yeni eğitim öğretim yılının, geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza, ailelerine, öğretmenlerimize,  İlçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diler, başarılı bir eğitim yılı geçirmemizi temenni ederim.

 Saygılarımla.


   Fazıl KARABAĞ
Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle, Boran Sk. No 1, 48800 Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.