MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

      Saygıdeğer meslektaşlarım, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler;

     Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel öğretim kurumları 19 Eylül 2016 tarihinde başlayarak, 20 Ocak 2017 tarihinde sona eren 2016-2017 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sonuna gelmiş bulunmaktayız.
   Tatil döneminde değerli anne-babalardan tek istirhamım; onlarla vakit geçirmeleri, fikirlerine önem vererek onları anlamak gayesi ile dinlemeleridir. Bu davranışlar geleceğimizin mimarı olan yavrularımız üzerinde çok olumlu sonuçları olacaktır.
     Okullarda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili, kalıcı ve verimli olabilmesinin öğrenci, öğretmen ve velilerin yıl boyunca iş birliği içerisinde çalışmalarına bağlıdır. Geride bıraktığımız bu süreç ilçemiz eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından oldukça başarılı bir dönem olmuştur. Önümüzdeki dönemde bu başarıyı daha ileriye taşımak yeni hedefimiz olacaktır. Her eğitim-öğretim yılında olduğu gibi bu dönemde de bütün okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler. Bu başarılı ve huzur dolu dönemin yaşanmasına katkıda bulunan başta eğitim camiamızın değerli yöneticilerine, kıymetli öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimiz ile sevgili öğrencilerimize, bizlere destek olan hayırseverlere ve eğitim gönüllülerine teşekkürlerimi sunuyorum.
    Değerli öğretmenim, nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte çalışacak, omuz omuza yürüyeceğiz.
    Kıymetli velilerimiz, büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı çağın değerlerine uygun olarak en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyor, her bir öğrencimize bireysel farklılıklarını dikkate alarak ve özel olduklarını hissettirerek yaklaşıyoruz, çünkü her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir.
   Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olması ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için çok önemli. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Gerçek başarı ikisini birleştiren başarıdır.
   Sevgili öğrencilerimiz, karneleriniz sizin şahsiyetinizin, erdemlerinizin veya zekânızın göstergesi değil, sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın neticesidir ve başarılarınızın değerlendirilmesinde sadece bir araçtır. Çağımız bilgi çağı. Bu nedenle okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Unutmayın ki hiçbir başarı tesadüfi değildir, başarı düzenli ve sürekli çalışmayla gelir.
     Karne almış olan bütün çocuklarımız bizim için başarılıdır. Bir kısım öğrenciler için sevinç ve gurur kaynağı olan bu gün, bazı öğrenciler için ise  kaygı sebebi olabilmektedir. Bu noktada, kıymetli velilerimizden tek ricam çocuklarımıza sahip çıkmalarıdır. Unutmayalım ki; çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıkları, geleceğimizin teminatlarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir.  Sizlerin eğitim-öğretim sürecine aktif katılımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de eğitim hayatında daha başarılı kılacaktır. Kırık notun her zaman düzeltilebileceği, fakat kırılan kalbin düzeltilmesinin ise çok daha zor olacağı anlayışı ile onlara yaklaşarak destek olmanızı temenni ediyorum. Ayrıca, sevgili öğrencilerimizin de önümüzdeki tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içerisinde olacakları inancındayım.
   Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, ilçemiz eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş oldukları gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı kıymetli yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiasında görev alan tüm personele başarılı ve sağlıklı bir yıl diliyor, saygılar sunuyorum.

      Fazıl KARABAĞ
    Milli Eğitim Müdürü 

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.