MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

09-09-2019

    Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz; Edirne'den Kars'a, İzmir'den Hakkari'ye, Sinop'tan Hatay'a, Türk Devleti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur. Tüm yurttaşlarımız için dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümündeyiz.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde büyük bir kurtuluş mücadelesi veren yüce milletimiz, cumhuriyetin ilanıyla üstün iradesini tüm dünyaya haykırmış, uygarlık yarışında biz de varız, demiştir. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda çağdaşlaşmaya giden yolda en büyük adımdır. Cumhuriyet; gelişmeye, değişime ve bilimsel yeniliklere açık olmak demektir.
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." Geleceğimizin mimarları yavrularımızdan beklentimiz; bizden önceki büyüklerimizin bizlerden bekledikleri ile aynıdır.
   Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 hedeflerine azimle, kararlılıkla ilerlerken eğitim camiası olarak hedefimiz; Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma gayesiyle geleceğe kararlı adımlarla yürüyen milli, manevi ve evrensel değerlerle donatılmış nesiller yetiştirmektir.
    Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü coşkusunu yaşadığımız bu kutlu günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.


                                                      Fazıl KARABAĞ
                                                  Milli Eğitim Müdürü29-10-2019

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.