MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı

Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ  Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı

   Köyceğiz Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ başkanlığında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri (BTR) ile "Okul Web Sayfaları ve İletişim" konulu bir toplantı yapıtı. Toplantıya FATİH Projesi Koordinatörü Sedat AKSOY, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri; Murat DİNÇER, Volkan KURNAZ, Volkan KABA, Ekrem IŞIK, Murat GÜMÜŞ, Mehmet AKTAŞ ve Oruç Türker ÖZGER katıldılar.
   Toplantıda FATİH Projesi’nin daha etkili kullanımı amacıyla; ET (Etkileşimli Tahta) , Ağ Altyapısı ( Sistem Odası, Metal Tavalar, Plastik Kanallar, Bağlantı Kabloları vb.)  ve Fiber Internet Bağlantısından kaynaklı sorunların önceden tespiti, bu sorunların hızlı şekilde giderilmesi başta olmak üzere okul web sayfalarının gözden geçirilmesi konuları ele alındı.
   Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ, " FATİH Projesinin, dolayısı ile teknolojinin ve okullardaki web sayfalarının daha etkili kullanımı için  Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri vazgeçilmez unsurlardır. Bu bağlamda sizlerin okul idaresine, öğretmenlere ve öğrencilere; zamanında rehberlik etmeniz çok önemli. Bilgi ve iletişim çağında yaşadığımız günlerde sizlere eposta veya başka kanallardan da ulaşmam mümkündü. Fakat "yüz yüze" iletişimin insan oğlunun asla vaz geçemeyeceğiz bir olgu olduğu unutulmamalı ve bunu öğrencilerimize de aktarmalıyız. Bu sebeple hem sizlerle yakından tanışmak hem de okullarımızda olası sorunların önceden önüne geçmek amacıyla toplantı yapmaya karar verdik. Sizlerden; Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda FATİH Projesinin etkili kullanımı, "Web Sitesi Yayın Komisyonu" ve  "Web Sitesi Kontrolü" konularında yardımcı olmanızı bekliyoruz." diyerek yakın ve orta vadedeki teknoloji ile ilgili planların uygulanmasının önemine vurgu yaptı.

   Haber EBA´da yayınlandı. Haber için tıklayınız.

 

25-10-201725-10-201725-10-201725-10-2017

Yeni Mahalle, Boran Sk. No 1, 48800 Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.