MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kursiyerlerin Lezzete Yolculuğu Halk Eğitimi Merkezinde Başladı

Köyceğiz Mili Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Halk Eğitimi Merkezi Aşçı Yardımcısı Kursu ‘Kurs Sonu Açık Büfe Sunumu’ ile sona ermiştir.
Kursiyerlerin Lezzete Yolculuğu Halk Eğitimi Merkezinde Başladı

           Köyceğiz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün bünyesinde 2014 yılının Ekim ayında başlayıp 6 ay süren  Aşçı  Yardımcılığı Kursu açılmıştır.

             Bölgenin turizm bölgesi olması, aynı zamanda  yiyecek -içecek hizmetleri  konusunda  ilgi  çekmesi nedeniyle, kursun sonunda hedeflenen kursiyerlere iş imkanı sağlamak  ve bu sektör için kalifiye eleman yetiştirmektir. 

            Yiyecek ve içecek hizmetleri hızlı bir gelişim ve değişim göstererek dünyada ve ülkemizde önemli bir iş alanı haline gelmiştir. Bu alanda rekabet koşullarına ayak uydurabilmek için sektörün istediği yeterlilikleri kazanmış, dünya standartlarında hizmet verebilecek, kaliteli insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Hazırlanacak olan yemek çeşitleri, özellikleri ve yapım teknikleri ile hijyen kuralları ve sunum tekniklerinin bu sektörde çalışanlar tarafından iyi kavranmış olması gerekir.

            Bu amaçla yola çıkan kursiyerler gördükleri eğitimin sonunda  Kurs  Öğretmeni  Türkan DENİZ’in eşliğinde hünerlerini yaptıkları açık büfe sunumuyla  sergilemişlerdir.
          Köyceğiz Halk Eğitim Merkezinde 27 Mart 2015  Cuma Günü  saat 16:00’da düzenlenen açık büfe sunumuna Köyceğiz KaymakamıGürkan DEMİRKALE, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil CEYLAN, Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ, Milli Eğitim Şube Müdürleri Gönül FIRAT, Ali TOPRAK ve vatandaşlar katılmışlardır.

         Aşçı Yardımcılığı kursuna katılan 13 kursiyer, kursun sonunda belgelerini alarak sektöre kalifiye eleman olarak kazandırılmışlardır.

Aşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sbAşçı Yardımcısı Kursu 2015sb

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.