MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köyceğiz´e Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanı Açıldı

Köyceğiz´e Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanı Açıldı

   Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Motorlu Araçlar Teknolojileri alanı açıldı. Okulumuz, bu sektörde söz sahibi olan firmalardan Mercedes ile öğrencilerimize staj imkânı ve iş garantisi vermek üzere protokol imzalanmıştır. Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanında okuyan öğrencilerimiz 12.sınıfta Mercedes firmasında staj görebilecek ve mezun olduklarında burada çalışma imkânı bulabileceklerdir.
    Motorlu araçlar teknolojisi alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dalda kazandıkları yeterlikler doğrultusunda; Otomotiv servisleri,Otomotiv bakım ve onarım atölyeleri,Otomotiv fabrikaları,Otomotiv satış noktaları,Sigorta şirketleri,İş makineleri bakım ve onarım atölyeleri vb. yerlerde çalışabileceklerdir.
   Köyceğiz Milli Eğitim Müdürü Fazı Karabağ, " İlçemize Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanı´nın açılması sadece Köyceğiz için değil bölgemiz için de önemli bir adım. Motorlu araçlar ve teknoloji hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Öğrencilerimizi bu alana yönlendirmek, onların gelecekteki iş yaşamlarını garantiye almak demektir. Bu imkanı öğrencilerimize sunan başta okul müdürü Davut Şen´ e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diyerek memnuniyetini dile getirdi.

20-03-201820-03-2018

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.