MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köyceğiz Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Özel Ödülüne Layık Görüldü

Köyceğiz Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Özel Ödülüne Layık Görüldü

        "Bağlanmak" adlı kısa film ile Köyceğiz Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Özel Ödülüne layık görüldü.
    Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün il genelinde uyguladığı “Yaşama Datça’da Bağlan ” projesi kapsamında düzenlenen kısa film yarışması düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bağımlılıkla mücadele amacıyla yürüttüğü “Yaşama Datça’da Bağlan” projesi kapsamında il genelinde düzenlenen teknoloji bağımlılığı ve engel konulu kısa film yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.
      Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, protokol üyeleri ve 13 ilçeden öğretmen, idareci ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen törende Muğla Valisi Çiçek “Her şey sevgiyle başlar. Sevgisizliğin olduğu yerde bağımlılık söz konusudur. Bağımlılıkla mücadelede sayısal veriler önemlidir ama yeterli değildir. Mücadele projelerle desteklenmelidir. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmaları gönülden destekliyorum. Bu projenin diğer illere örnek teşkil etmesini temenni ediyorum.” dedi. Konu ile ilgili düşüncelerini paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci “Bütün ili, bütün öğrenci ve öğretmenlerimizi kapsayan projeler üretmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin derslerinin yanı sıra kişisel gelişimini de önemsiyoruz. Öğrencilerimiz teknolojinin artılarından faydalansın fakat buna bağımlı olmasın.”dedi.
    Köyceğiz Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ ise "Anadolu Lisesi teknoloji açısından ileri olan sayılı okullarımızdan birisidir. FATİH Projesi kapsamında Etkileşimli Tahtaların ve Tablet Bilgisayrların hem öğretmenlere hem de öğrenciler dağıtıldığı üç okulumuzdan birisi. Bakanlığımızın bu uygulamasını yerinde ve en iyi şekilde kullanan okulumuza ve bu kısa film yarışmasında başarı elde edlmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
   Ödül alan okullar Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi birincilik ödülüne, Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezi ikincilik ödülüne, Menteşe Bayır Anadolu Lisesi üçüncülük ödülüne ve Köyceğiz Anadolu Lisesi Milli Eğitim Özel Ödülüne layık görüldü.
10-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017 

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.