MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kodla Muğla Projesi I. Aşama Kodlama Eğitim

Kodla Muğla Projesi I. Aşama Kodlama Eğitim

   İlgi: Valilik Makamının 22.01.2018 tarih ve E.1605892 sayılı Onayı.
   Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi İl Koordinatörlüğünce hazırlanan "Kodla MUĞLA Projesi"; ortaokul ve lise öğrencilerinin, analitik düşünme becerilerinin sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma yeteneklerinin, inovatif düşüncelerinin arttırılıp girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, kod yazarlığı bilincinin yaygınlaştırılması ve İl genelinde Kodlama-Robotik atölyelerinin kurulmasını sağlamak amacıyla projenin "Kodlama-Robotik Eğitimi Projesi Uygulama Yönergesi", Valilik Makamının ilgi onayı ile yürürlüğe girmiştir.
   2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminden itibaren tüm resmi/özel ortaokullarda uygulanmaya başlayacak olan söz konusu yönerge doğrultusunda; projenin ilk aşaması olarak ortaokullarda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine giren ve atama branşı Bilişim Teknolojileri olan öğretmenlerin katılımıyla ekte sunulan eğitim programının 19-20-21-22 Şubat 2018 tarihlerinde Köyceğiz Anadolu Lİsesi Toplantı Salonunda yapılması Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir.
   Makamlarınızca da uygun görülmesi halinde olurlarınıza arz ederim.

   Fazıl KARABAĞ
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Not: Eğitime katılacak Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin kişisel dizüstü bilgisayarları ile eğitime katılımları gerekmektedir.
Bilgi: Sedat AKSOY-Fatih Projesi Koordinatörü

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.