MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi Konusunda Alınacak Tedbirler

İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi Konusunda Alınacak Tedbirler

"Sevgili öğrenciler; İnternet hayatınızın tamamı değil, sadece bir parçası olsun. Çok fazla zamanınızı çalmasına izin vermeyin."

    İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 11/11/2014 tarih ve 93897467-172-5422 sayılı ve “İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi Konusunda Alınacak Tedbirler” konulu 2014/33 sayılı Genelgesi için tıklayınız
   İnternetin Güvenli Kullanımı ile ilgili İlköğretim Birinci ve ikinci Kademe Sunumları için "Birinci ve İkinci" kelimelerine tıklayınız.
    Çocuklarımızın internet ortamında cinsel istismarı büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Küresel bir sorun olan söz konusu suçla mücadeleyi sağlayacak tedbirlerin uluslararası işbirliği çerçevesinde alınması önem taşımaktadır. Uluslararası işbirliğinin artmasıyla internet üzerinden çocuk istismarına karşı yürütülen mücadele daha da etkin hale gelecektir. Bu amaçla, ülkemizin de içinde yer aldığı 54 devletin katılımıyla oluşturulan “Çocukların İnternet Ortamında Cinsel İstismarına Karşı Küresel İttifak” kapsamında birlikte mücadele etme kararı alınmıştıştır.

Konuyla İlgili PDFı dökümanlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;  

1_Guvenli_Internet_Hizmeti_Cocuk_Profili_Afisi

2_Güvenli İnternet Hizmeti klavuz 

3_Internetin_Guvenli_Kullanimi_Ilkogretim_Birinci_Kademe_Sunumu 

4_Internetin_Guvenli_Kullanimi_Ilkogretim_Ikinci_Kademe_Sunumu

5_Genelge.docx 

Daha detaylı bilgiye Muğla Valiği´nin Güvenli İnternet Bilgilendirme Bölümünden uşabilirsiniz.

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.