MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Her Öğrenci Aslan Çizemez Fakat Her Öğrencinin Çizdiği Bir Aslan Vardır”

“Her Öğrenci Aslan Çizemez Fakat Her Öğrencinin Çizdiği Bir Aslan Vardır”

   Branş Öğretmenleri İle TEOG Değerlendirme Toplantıları Yapıldı
  TEOG ( TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ ) Sınavlarının sonuçlarını değerlendirmek amacı ile Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ başkanlığında; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin branş öğretmenleri ile ayrı ayrı toplantı yapıldı. Branş öğretmenleri ile yapılan toplantıda sınav sonuçlarının genel değerlendirmesi yapılarak öğrenci başarısının yükseltilmesi amacı ile alınması gereken tedbirler görüşüldü.
  Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ yapılan tüm toplantılarla ilgili değerlendirme yaptı. Karabağ ;“ Toplantıların bir tanışma ve fikir alışveriş havasında geçmesine özen gösterdik. Toplantılara başkanlık etmekten çok “Moderatör” gibi davranma yolunu seçtim. Bu sayede katılımcılardan yeni ve ufuk açıcı, eğitim öğretim adına güzel fikirler çıktığı kanaatindeyim. Sınav sonuçlarını değerlendirirken suçlayıcı/övücü olmaktan çok geleceğe dönük çıkarımlar yapılarak eğitim uygulamalarında yeni yöntem ve tekniklerin paylaşılması esasın dayalı olmasına özen gösterdik. “Her Öğrenci Aslan Çizemez Fakat Her Öğrencinin Çizdiği Bir Aslan Vardır” düsturundan yola çıkıyoruz. Öğrencilerimize ders çalışmayı “Dert” edinmeleri konusunda alışkanlıkları vermemiz gerekliğine inanan bir eğitim anlayışı doğrultusunda ilerleyeceğiz. İlçemizdeki eğitim öğretim faaliyetleri hiç küçümsenemeyecek seviyelerde olduğunu düşünüyoruz.” dedikten sonra “Bu güne kadarki çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kapılarımızın hem öğrencilere hem de öğretmenlere sonuna kadar açıktır” diyerek katılımcılara memnuniyetini belirterek teşekkür etti.
   Toplantıda her okulun geçen yıl ve bu yılki TEOG sonuçları branş bazında incelendi. Okulların fiziki yapısından veli profiline kadar her şey masaya yatırıldı çözüm önerileri uygulanmak üzere tutanak altına alındı.

18-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-2017 

 

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.