MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Köyceğizdeki resmî kurumlar, özel ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı  ile Ağustos ve Ocak Aylarında olmak üzere yılda iki defa Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale başkanlığında yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ toplantıyla ilgi katılımcılara kısa bir açıklama yaptı. Karabağ  ;

Hayat Boyu Öğrenme Kapsamında;

*ilçemizin yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi ve planlanması,

*Ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi,

*Merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması,

*Etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması,

*Hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması,

amaçlanmaktadır.

Bu Kapsamda Halk Eğitim Merkezimizde;

Hayat boyu öğrenme anlayışıyla bireylerin; bilimsel, girişimci, teknolojik, iktisadi, sosyal, kültürel gelişmelerini ve serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme ve kullanma alışkanlıkları kazandırmak, yeteneklerini geliştirme imkânını sağlamak, Aile eğitimi programları ile Türk aile yapısını güçlendirerek toplumsal yapının korunmasını sağlamak amacıyla;

Merkezimiz bünyesinde yapılacak faaliyetlerin,  açılacak kursların yörenin insanlarına hitap edebilecek, istihdama yönelik kurslar olmasına dikkat edilmesi. Kursların ve faaliyetlerin bu yönde planlanıp gerçekleştirilebilmesi için kurumlar arası işbirliğinin önem verilmesi gerekmektedir.

Bu çalışmalar tabi ki işbirliği içinde gerçekleşmekte, kurumlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın  desteklerine her zaman ihtiyaç duymaktayız. Bu zamana kadar Halk Eğitim Merkezimiz aracılığı ile toplumumuzun sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sunan pek çok kurs açıldı ve bu kurslardan çok sayıda vatandaşımız faydalandı. Bu faaliyetleri gerçekleştiren Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına ve işbirliği yapan tüm kurum-kuruluş ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ederim.

Sayın Kaymakamım;

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Halk Eğitim Merkezimizin belirlediği yeni hedefler doğrultusunda  başarı çıtasını yükselterek, kurs sayısını ve çeşitliliğini her geçen gün arttırmak, hedef kitlemizi zenginleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtmek isterim.

Bu çalışmalar sırasında, İlçemizde hizmet veren diğer kurumlarımız ve sivil toplum örgütlerinin Halk Eğitim Merkezimize desteklerinin devam etmesi talebiyle konuşmama son verirken tüm katılımcılara tekrar desteklerinden dolayı teşekkür eder saygılarımı sunarım." dedikten sonra,"Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce hazırlanan 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı faaliyetleri ile ilgili sunum yapmak üzere Merkez Müdürümüz İmdat ÇATAK tarafından aktarılacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.

 İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı 2015sbİlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı 2015sbİlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı 2015sbİlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı 2015sbİlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı 2015sbİlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı 2015sbİlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı 2015sb

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.