MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Farklı Kültürler Farklı Tatlar

" Farklı Kültürler Farklı Tatlar " Amaçlı Almanya´ya Yapılan Proje Gezisi Amacına Ulaşmış Öğretici Eğitici Bir Gezi Gerçekleştirilmiştir
 Farklı Kültürler Farklı Tatlar

   Geziye katılan öğrenciler, okul öğretmenlerinden Saime Yılmaz ve Okul Müdürü Zekeriya Erek; Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ’ ı makamında ziyaret ettiler. Gezi ile ilgili bilgiler alan Karabağ, “Bu projeler, kültürümüzün güzellikleriyle bezenmiş öğrencilerimize başka kültürleri de tanıma fırsatı sağlamıştır.” dedi.  “Kültürler arası farklarını kavrayarak hayata bakış açılarında değişmeleri amaçlayan gezi projelerini destekliyoruz.” diyerek, öğrencilere, öğretmenlerine, okul müdürüne, emeği geçe kurum ve kişilere teşekkür etti.
   Yüksekkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 29 Mart  -11 Nisan 2015 tarihleri arasında okulumuz öğretmenlerinde Saime Yılmaz İstanbul Vehbi Koç Turizm Otelcilik lisesi tarafından Farklı Kültürler Farklı Tatlar kapsamında hazırlanmış olan projede, proje ortağı olarak beraberinde götürdüğü on öğrenci ile birlikte Doğu Almanya-Mağdeburğ şehrinde Akademia Hotel de  proje kapsamında belirlenen  iki haftalık eğitim gezisini tamamlayarak yurda döndüler.
    Projenin amacı olan farklı kültürleri tanıma olanağı bulan öğrencilerimiz; kendi ülkemiz değerleri ile Doğu Almanya kültürel değerlerini gözlemleme olanağı bulmuş ve ülkemizin çok geniş imkânları içerisinde sistemli çalışma ile Avrupa ülkelerinde çok daha ileri seviyelerde olunabileceğini görmüşlerdir. Ayrıca sistemli çalışma ve kurallar bütünü ile ve bu kurallara uyulduğu takdirde toplum düzeninin ve yaşayış biçimlerinin ne kadar düzenli olduğunu görmüşlerdir.
    Öğrencilerimizin en çok dikkatini çeken şeylerden biri ülke olarak ne kadar sessiz bir ülke olduğu ve ülkenin temizlik konusundaki anlayışının ne kadar yüksek olduğu olmuştur.
   Yeme içme başta olmak üzere ülkemiz zenginliklerinin çok geniş olduğu, bilinçli eğitimli ve sistemli çalışma ile ve bu değerlerimize sahip çıkarak birçok dünya ülkelerinden çok daha iyi olduğumuzu da görmüşlerdir.
   Öğrencilerimiz daha kendine güvenli olmaları gerektiğini görmüşlerdir.Elimizdeki varlıkların aslında ne kadar çok olduğu fakat başta zaman olmak üzere çoğu durumlarda bunun farkında olmadıkları ve çoğu zamanda müsrif kullandıklarını görmüşlerdir. Karşılıklı saygı ile başta yerel olmak üzere dünya çapında tüm insanların iyi ilişkiler kurarak yaşama olanağı olduğunu ve dil öğrenmenin insan ilişkilerindeki önemini kavramışlardır.
    Genel olarak bakıldığında proje amacına ulaşmış öğretici eğitici güzel bir gezi gerçekleşmiştir. Öğrencilerimiz Berlin, Mağdeburg,Wanzleben, Hannover, Wernigerode şehirlerine turlar düzenlenerek tanımaları sağlanmıştır.
Farklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sbFarklı Kültürler Farklı Tatlar 2015sb 

 

 

Yeni Mahalle, Boran Sk. No 1, 48800 Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.