MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Denizcilik Liseleri Köyceğiz’de

Avrupa Denizcilik Liseleri Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iİe Birlikte Proje Yaptı
Avrupa Denizcilik Liseleri Köyceğiz’de

    Avrupa Birliği Erasmus+ kapsamında Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte İngiltere, İspanya, İtalya ve Finlandiya Denizcilik okullarının ortak olarak yer aldığı "High Tide" başlıklı “ Denizcilik Eğitiminde Bilgi Teknolojilerinin Uygulanması ve Akran Eğitimi “ konulu Erasmus+ KA2 projesinin Türkiye hareketliliği 13-19 Mart 2016 tarihlerinde okulumuzda gerçekleştirildi. 

     Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri  ile İngiliz, Fin ve İspanyol öğretmenler ve öğrencilerle beraber, okulumuzun Köyceğiz/Karabatak tesislerinde ´´Yangın Önleme´´, "Denizde Kişisel Canlı Kalma" ve "Can Kurtarma Araçlarını Kullanma" eğitimleri uygulandı. Okulumuz bünyesindeki Köprüstü Simülatör ile sanal uygulamalar yapıldı. 

   Hareketliliğin ilk gününde Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil CEYLAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ makamında ziyaret edildi. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından daha sonraki günlerde eğitimler yerinde uygulandı.

    Eğitimlerin yanında bölgemizin tarihi, kültürel ve turistik yönden önemli olan Marmaris, Akyaka, Dalyan gezilerimizle misafirlerimize Türkiye´nin en güzel bölgelerinde biri olan Muğla ve civarını gezme-görme imkânı verildi. 

    Proje sayesinde aynı eğitimin farklı ülkelerde nasıl uygulandığı, farklılıklar ve benzerlikler görüldü, fikir alış-verişinde bulunuldu. Öğrencilerimiz diğer ülkelerden gelen yaşıtları ile İngilizce pratiklerini geliştirme imkânı buldular,  öğretmenler arasında ise diğer ülkelerin eğitim sistemleri, ders programları vb. konularda ufuk açıcı fikir alış verişinde bulunuldu. 

    2017 yılı sonunda bitecek proje kapsamında İngiltere,İspanya,İtalya ve Finlandiya’ya da ziyaretler gerçekleştirilecektir.Her ülkenin potansiyeline göre eğitim verilecek ve kültürel aktiviteler yapılacaktır.

Hükümet Konağı, Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.