MUĞLA KÖYCEĞİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı

Milli Eğitim Müdürü Fazıl KARABAĞ´ın Mesajı
30 Ağustos Zafer Bayramı

    Bu kutlu gün, Gazi Mustafa Kemal Paşa´nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 94´üncü yıldönümüdür. 81 ilimizde ve dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm vatandaşlarımız, 30 Ağustos Zafer Bayramını gururla kutluyor. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda son devletimiz olan Cumhuriyetimizin de müjdecisidir.
    Atalarımızın bizlere emanet ettiği bu aziz vatanı korumak için; geleceğimizin mimarı olan sevgili yavrularımızı vatanına yararlı bireyler olarak yetiştirmek boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımızla ve ordumuzla birlik olmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, inşallah, bugün yaşadığımız tehditleri de bertaraf edecektir. "bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır" dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yaad ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

                                               Fazıl KARABAĞ
                                            Milli Eğitim Müdürü 

Yeni Mahalle, Boran Sk. No 1, 48800 Köyceğiz / MUĞLA - 0 (252) 262 4863, 0 (252) 262 1761, Cep Tel 0 551 448 7085

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.